Vért izzadva nyert a Videoton a Gent ellen

A Vidi Nikolics Nemanja szerencsés góljával győzte le a belga Gentet.

Az Európa Liga harmadik selejtező fordulójának első mérkőzésén a vendégek az első félidőben komoly nyomás alá helyzeték a magyar csapatot. Ebben az időszakban a fehérváriaknak bizony nem nagyon akadt feljegyzésre méltó akciója, szinte végig a védekezésre helyezték a hansúlyt. Szerencsére a Gent játékosai is csak a mezőnyben jeleskedtek, így nem csoda ha gól nélkül ért véget ez a játékrész.

Fordulás után valamelyest előrébb merészkedett a Vidi, de ők sem jelentettek sok veszélyt a belga kapura. A 78. percben Nikolics 18-20 méterről leadott lövése megpattant egy védőn és a kinn álló kapus fölött a hálóba hullott a labda, 1:0. A hátralévő időben a piros-kékek csak az eredmény tartására ügyeltek...

Az egy hét múlva sorrakerülő visszavágóra így a Videoton egygólos, soványnak mondható előnnyel utazik.