Negyeddöntős a magyar kézilabda-válogatott

A férfi csapat sorsdöntő csoportmérkőzésén 26:23-ra legyőzte az Európa-bajnoki ezüstérmes szerb csapatot.

Az első félidőben a nagy tét miatt sok hiba volt mindkét oldalon, a rivális azonban kicsit kevesebbet rontott, így a tizedik perctől folyamatosan vezetett.

A második félidőben - elsősorban a szenzációsan irányító Császár Gábor, valamint Mocsai Tamás góljai és a feljavult védekezést követően Fazekas Nándor nagyszerű védései révén - a magyaroknak sikerült fordítaniuk, és végül hősies csatában győztek.

Jegyzőkönyv. Magyarország – Szerbia 26:23 (9:11). Gólszerzők: Mocsai T. 9, Császár 7, Harsányi 5, Nagy L. 2, Ilyés, Schuch, Lékai 1-1, ill. Ilics, Prodanovics 5-5, Nikcsevics 4, Sesum, Vujin, Sztankovics 3-3.

A szerdai negyeddöntőben a pekingi ezüstérmes izlandiak várnak Mocsai Lajos csapatára.