Kikaptak pólós lányaink, a bronzért játszhat a Merész-csapat

Nem jutott az olimpia döntőjébe a magyar női vízilabda-válogatott, miután az elődöntőben szoros meccsen 10:9-re kikaptak a spanyoloktól.

Öt napon belül másodszor találkozott a két együttes az olimpián, a keddi elődöntős ütközet előtt, a pénteki csoportmecsen a spanyolok nyertek 13:11-re. Ez azonban önmagában mit sem jelentett, mert például a januári Európa-bajnokságon, ahol bronzérmes lett Merész András alakulata, 11:9-es magyar siker született a negyeddöntőben.

A londoni vízi csata mindenesetre spanyol góllal kezdődött, majd folytatódott is (0:2), mindkettőt emberelőnyből lőtték, de fórból következett a magyar szépítés is, Antal Dóra jóvoltából (0:2).

A "jégtörés" a második negyed nyitópercében megtörtént az ellenfél révén: a spanyolok megint fórt kaptak, s be is lőtték, akárcsak a következő támadásukat egy megúszás végén (1:4). Szücs Gabriella pompás pattintásával indulhatott volna a felzárkózás, csakhogy a túloldali nagylövő Anni Espar Llaquet harmadszor is betalált (2:5). Szücs a jobb felső sarkot nézte ki magának, s az irányzék is rendben volt, de a válasz két újabb spanyol gól formájában gyorsan érkezett (3:7). A félidő hajrája azonban a magyaroké volt: előbb Antal, majd Keszthelyi Rita tette hozzá a magáét a visszakapaszkodáshoz (5:7).

A harmadik játékrész az ezúttal átlövőként jeleskedő center, Bujka Barbara bombájával startolt (6:7). Ellentételként a spanyolok felavatták a Bolonyait a kapuban váltó Gangl Edinát (6:8). A csapatkapitány Drávucz Rita rázta meg ekkor magát (7:8), s az egyenlítés is sikerülhetett volna, de kimaradt a magyar fór, a spanyolok viszont betaláltak (7:9).

A zárónegyedben itt is, ott is kimaradtak a helyzetek, mígnem négy perccel a vége előtt a magyar kapuban landolt a labda (7:10). Drávucz szép lefordulásból, Czigány Dóra pedig átlövésből volt eredményes (9:10), de hiába, a jobban játszó spanyolok nem engedték ki a kezükből a sikert.

Jegyzőkönyv. Spanyolország - Magyarország 10:9 (2:1, 5:4, 2:2, 1:2). Vízilabdacsarnok, 5000 néző, vezette: Dragan Stampalija (horvát), Massimiliano Caputi (olasz). Magyarország: Bolonyai - Czigány 1, Antal 2, Kisteleki, Szücs 2, Takács, Drávucz 2, Keszthelyi 1, Tóth, Bujka 1, Csabai, Menczinger, Gangl (kapus).

Merész András tanítványai a Sport365.hu híre szerint az ausztrál együttes ellen játszhatnak a bronzéremért