Tíz emberrel kapott ki és kiesett a Loki

Nem sikerült a Debrecennek továbbjutnia a BATE Boriszov ellen a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőköréből.

Az első félidőben a Nyíregyházán vívott meccsen a BATE fölényben játszott, a nyolcadik percben vezetést szerezhetett volna a fehérorosz labdarúgó csapat, de Radkov szerencsére három méterről fölé emelt. A 22. percben Yannick passza után Szakály próbálkozott, de a védők blokkolták a labdát. Nem sokkal később gólt lőttek a vendégek: egy pontos kiugratás után Mozolevski Nikolov mellől a kapujából kimozduló Verpecz mellett a hálóba gurított, 0:1. A 40. percben egyenlíthettünk volna, Bódi tekert középre egy szabadrúgást, Mészáros azonban közelről mellé helyezett.

A második játékrészt aktívabban kezdte a Loki, de helyzetekig nem jutott. Az 57. percben Nikolov kiállítása után emberhátrányba került a Debrecen, amit a fehéroroszok szinte azonnal kihasználtak: Vologyko 15 méteres megpattanó lövése talált utat a kapuba, 0:2. A folytatásban a vendégek rutinosan tartották az eredményt, a Debrecennek a hajrában voltak lehetőségei, de ezek kimaradtak. A fehérorosz bajnok végül 3:1-es összesítéssel jutott tovább.

A Loki az Európa Liga rájátszásában folytathatja.