A fiatalok kaptak tapasztalatszerzési lehetőséget

Kiesett a Magyar Kupából a megyeszékhely futsalcsapata.

A futsal Magyar Kupa második fordulójában a vasi megyeszékhely csapatához, az Admirál-Haladáshoz utazott a veszprémi együttes. A Németh-Tóth edzőkettős úgy döntött, hogy a legjobb tizenhat közé jutásért vívott meccsen elsősorban azoknak a fiataloknak adnak tapasztalatszerzési, bizonyítási lehetőséget, akik a bajnoki találkozókon kevesebbszer jutnak pályára.

Jól kezdődött az összecsapás: Vas a nyolcadik percben vezetéshez juttatta a vendégekt, 0:1. Ezt követően azonban kidomborodott a házigazdák rutinja és zsinorban ötször is betaláltak Jónás hálójába, 5:1. A félidő utolsó találata azonban Udvardi révén a Veszprémé volt, 5:2.

Fordulás után tovább folytatódott a hazai fölény, amely sorozatban újabb hat találatot eredményezett, 11:2. Az utolsó percekben mindkét oldalon egy-egy gól született (12:3), így az FCV búcsúzott a kupától.

Jegyzőkönyv. Admirál-Haladás VSE - 1. FC Veszprém 12:3 (5:2). Szombathely, 100 néző. V.: Borbás (Vass, Huszár). Haladás: Németh K. - Halmos, Czeglédi, Bánfalvi, Horváth. Csere: Jurak, Balikó, Bogyó, Joó, Németh P., Egle, Koronczai. Edző: Pálmay Tamás. Veszprém: Jónás - Weisz, Tar, Gulyás, Korcsmár. Csere: Kasza, Hazuga, Bakay, Udvardi, Vas, Csejtei, Simon. Edző: Németh Gábor és Tóth Gábor. Gólszerzők: Egle 3, Horváth P., Bogyó 2-2, Németh P., Czeglédi, Koronczai, Tar (öngól), Joó, ill. Vas, Udvardi, Simon.