Jó kezdés a kézilabda Eb-selejtezőn

A magyar férfi kézilabda-válogatott 32:25-re nyert a lettek ellen Gyöngyösön.

Eleinte fej fej mellett haladtak a csapatok, és ez főleg a gyenge magyar védekezésnek volt köszönhető. A 19. percben, 11:10-es vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, és keményebb védőmunkát követelt. Mivel változatlanul nem sikerült ellépni, ezért fokozatosan cserélt a szakvezető. Ettől jobb lett a játék. A 28. percben, 16:12-nél már a vendégek próbálták rendezni a soraikat, de a különbség a szünetig megmaradt.

A második félidő elején tovább nőtt az előny. Schuch és Ilyés kiállítása miatt kettős létszámfölénybe kerültek a lettek, de így is sikerült Nagy Kornélnak betalálnia. A vendégek időt kértek, ám negyedórával a vége előtt az MTV tudósítása szerint 28:20-as hátrányba kerültek. Kisvártatva kétszámjegyű lett a különbség (49. perc: 30:20), a végére ez 32:25-re módosult.

Jegyzőkönyv. Férfi Eb-selejtező, negyedik csoport, első forduló: Magyarország - Lettország 32:25 (18:14). Gyöngyös, 500 néző. V.: Johansson, Kliko (svédek). Gólszerzők: Császár 6, Harsányi 6, Nagy K. 5, Iváncsik G. 4, Mocsai 4, Zubai 2, Nagy L. 2, Krivokapic 1, Lékai 1, Vadkerti 1, illetve Kristopans 6, Dude 3, Arajs 2, Blums 2, Grisanovs 2, Lilienfelds 2, Pavlivics 2, Tuminskins 2, Uscins 2, Borodovskis 1, Valkovskis 1.

A csoport másik találkozóján: Horvátország-Szlovákia 25:21 (13:8).

A magyarok - akik a 2013-as spanyolországi vb-re is készülnek - vasárnap Eperjesen (Presov) a szlovákokkal találkoznak. A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2014-es dániai kontinensviadalra.