Botrány Dzsudzsákék meccsén

A Dinamo Moszkva-Zenit Szentpétervár orosz bajnoki mérkőzés a vendég szurkolók miatt a 39. percben félbeszakadt.

Ha nem is a teljesítményük, de a nevük és a történelmük alapján két topcsapat találkozott egymással Moszkvában szombat délután: az idényt pocsékul kezdő Dinamo Moszkva Dzsudzsák Balázzsal a soraiban, és a tabella másodikja, a Zenit Szentpétervár.

A rangadó remek játékot hozott abban a szűk 40. percben, amíg tartott a meccs, hiszen a 16. percben például Malafejevnek nagyot kellett védenie a magyar középpályás lvése után, de a másik oldalon Shuninnak is volt dolga.

Aztán veszélyes helyről jöhetett szabadrúgással a Dinamo, Vladimir Granat pedig nem kegyelmezett, szépen csavart a kapuba a sorfal mellett, 1:0.

Ezután viszont elszakadt a cérna a vendégek szurkolóinál, ugyanis petárdával dobták meg a Dinamo kapusát, és a felvételek tanúsága szerint megsebesítették Shunin szemét.

Percekig állt a játék a moszkvai stadionban, majd a játékvezető a Sport24.hu tudósítása szerint úgy döntött, hogy véget vet a találkozónak. Arról, hogy milyen módon büntetik meg a Zenitet - szurkolói miatt - és a Dinamót - a biztonságiak figyelmetlensége miatt - az Orosz Labdarúgó Szövetség dönt majd.