Nem volt kérdés, hogy döntőbe jut a kéziválogatott

A magyar női kézilabda-válogatott Macedóniát is legyőzte a Turcsin-kupán, így csoportgyőztesként jutott a torna döntőjébe.

A mieink könnyed sikerrel kezdtek Kijevben a házigazda ukránok ellen, így szombaton nagy meglepetés, egy hétgólos macedón siker kellett volna ahhoz, hogy ne nyerje meg csoportját Karl-Erik Böhn csapata. Macedónia ellen sem volt kérdéses, hogy ki fog nyerni, ugyanis már a félidőben 20:11 volt ide.

A második felvonásban az ellenfél kissé szorosabbá tudta tenni az összecsapást, azonban ez is csak a tisztes helytállásra volt elegendő a mieink ellen, akik végül 34:29-re nyertek és a csoportjuk első helyén zártak.

A magyar együttes a Sport24.hu híre szerint így vasárnap döntőzik.

Jegyzőkönyv. Turcsin-kupa, B csoport: Magyarország-Macedónia 33:28 (20:11). A csoport végeredménye: 1. Magyarország 4 pont, 2. Ukrajna 2, 3. Macedónia 0 ponttal.