Hamilton vezérletével McLaren első sor, Vettel negyedik, Alonso nyolcadik

Lewis Hamilton győzelmével zárult az idei utolsó Forma-1-es futam, a Brazil Nagydíj időmérő edzése.

A Q1-ben Sebastian Grosjean leszakadó szárnya, és kiesése jelentette a legnagyobb izgalmat. A folyamatosan száradó pályán az élcsapatok versenyzői csak a húsz perc második felében jöttek ki az interlagosi aszfaltcsíkra, ám senkinek nem okozott gondot a továbbjutás a Q2-be. Ezt a részt Lewis Hamilton nyerte.

Ott aztán már elkezdődött a csillaghullás: ekkor fejezte be hosszú, sikeres pályafutása utolsó időmérő edzését Michael Schumacher, a két Ferrari pedig éppencsak becsúszott a Q3-ba. Ekkor Sebastian Vettel hátát nézte a mezőny. Alonso csak kilencedik volt.

A Q3-ban a Sport365.hu tudósítása szerint Vettel elrontotta az első gyors körét, Hamilton pedig vezetett. A második gyors körök után Hamilton maradt az élen, Vettel elé viszont bejött Jenson Button mellett csapttársa, Mark Webber is. Fernando Alonso még rosszabbul járt, ő csak a nyolcadik helyről, azaz a negyedik sorból rajtolhat a holnapi futamon... Ne feledjük, a spanyolnak dobogóra kell állnia, ahhoz, hogy bármire is esélye legyen.

És persze Vettelt is meg kéne előznie...