A jól célzó Cupido elbánt a magyarokkal

A második helyen végzett a Perthben megrendezett U18-as vízilabda-világbajnokságon a fiú csapat is.

A fiúk fináléja rendkívül kiélezett volt, ezt a kiállítások száma is jelzi. Az első félidőben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Végül az olaszok térhettek pihenőre egygólos előnnyel (6:5), leginkább a háromszor is betaláló Luca Cupidónak köszönhetően.

A harmadik negyedben az NSO.hu beszámolója szerint a mieinktől Sedlmayer és Jansik is piros lapot kapott, ráadásul ekkorra már Telegdy is kipontozódott.

A záró negyednek így megfogyatkozva, és egygólos hátrányban (7:6 oda) vágtak neki fiataljaink, az olaszok ráadásul rendre elléptek két góllal. Lőrincz kipontozódása után György kapusnak a piros sapkáját fehérre kellett cserélnie, hogy meglegyen a hat magyar mezőnyjátékos, de fiataljaink így is állták a sarat. Szabó, majd Német hozta vissza a reményeinket, de Cupido kevesebb mint fél perccel a vége előtt szabaddobásból negyedszer is bevette a magyar kaput, 10:8-ra alakítva az eredményt, ezzel pedig eldőlt a találkozó.

A torna legjobb játékosának a magyar centert, Német Tonit választották.

Jegyzőkönyv. U18-as vízilabda-vb, Perth. Férfiak, döntő: Magyarország – Olaszország 8:10 (4:3, 1:3, 1:1, 2:3). A magyar gólszerzők: Német (3), Manhercz (2), Szabó B. (2), Lőrincz. A harmadik helyért: Szerbia – Horvátország 8:7 (0:2, 1:0, 4:4, 3:1).