Visszajöttünk a meccsbe, csak két góllal kaptunk ki

A második félidőben volt egy nagyszerű időszaka a magyar női kézilabda válogatottnak.

Eltérő úton, de mindkét csapat négy ponttal kezdhette a középdöntőt a női kézilabda Európa-bajnokságon: a magyarok számára szerencsésen alakult a csoportkör vége, ugyanis kiesett a horvátok elleni nyitó körös vereség, továbbvittük viszont a németek és a spanyolok elleni győzelmet. A montenegróiak még hibátlanok a tornán, bár a románokkal igencsak megszenvedtek, és saját elmondásuk alapján is messze a legrosszabb teljesítményt nyújtották azon a mérkőzésen (előtte az izlandiakat és az oroszokat verték meg).

A magyar női kézilabda-válogatott - a beteg Görbicz Anita nélkül - 28:26-ra kikapott az olimpiai ezüstérmes Montenegrótól a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi nyitányán. A rivális remekül kezdett, 9:3-ra elhúzott, innentől kezdve Karl Erik Böhn szövetségi kapitány alakulata csak futott az eredmény után.

A második félidőben olykor már hét góllal is vezetett Montenegró, majd (Tomori kiállítása után) parázs küzdelem kerekedett és egy rövid időre egyenlő is volt az állás. A hajrát azonban jobban bírta az ellenfél.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Montenegró 26:28 (9:15). Újvidék, ezer néző. V.: Opava, Valek (csehek). Magyarország: Herr O., Kiss É. (kapusok) - Bódi 4, Bulath, Klivinyi 3, Kovacsicz 1, Kovacsics, Rédei-Soós 1, Szabó 1, Szamoránsky 4, Szekeres 1, Szucsánszki 8 (1), Tomori 2 (1), Vérten, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn. Montenegró: Barjaktarovics, M. Vukcsevics (kapusok), A. Bulatovics 1, K. Bulatovics 8, Dokics 3, Jovanovics 1, Klikovac, Knezsevics 1, Lazovics, Mehmedovics 4, Miljanics, Nikcsevics, Pavicsevics 1, Radicsevics 9 (2), Toskovics, S. Vukcsevics. Szövetségi kapitány: Dragan Adzsics.

A többi eredmény: Spanyolország – Románia 26:31 (12:15), Németország - Oroszország 26:26. A csoport állása: 1. Montenegró 6, 2. Magyarország 4, 3. Románia 3, 4. Spanyolország 2, 5. Oroszország 2, 6. Németország 1 ponttal.