A bronzért játszhatnak Görbiczék

A szerbiai kézilabda Európa-bajnokságon a sok hibával játszó magyar válogatott 30:19-re kikapott Norvégiától az elődöntőben.

Szépen indult a szombat délutáni elődöntő, de csúnya lett a vége. A magyar női kézilabda-válogatott tudatos játékkal kezdett a címvédő Norvégia ellen a belgrádi összecsapáson, Karl Erik Böhn csapata fegyelmezetten védekezett és eredményesen támadott. Ugyan a norvégok szerezték az első gólokat, 9:7-re azonban már mi vezettünk Görbicz Anita gólja után. Ám ekkor valamiért megtört a magyar csapat…

Az első félidő hajrájában óriásit változott a játék képe, a mieink egyre több hibával játszottak, az olimpiai és világbajnok északiak pedig minden egyes magyar bakit megbosszultak, a félidőben így már 16:11-re vezettek.

Fordulás után új erőre kaptak a mieink, feljöttünk három gólra is, ám jöttek az újabb buta hibák, az 50. percre így már tízre hízott a különbség.

A hajrában a norvégok a Sport24.hu tudósítása szerint már a közönség szórakoztatására is figyeltek, szebbnél szebb gólokat dobáltak, végül 30:19-re nyertek és vasárnap akár a címüket is megvédhetik. A mieink a bronzmérkőzésen lesznek érdekeltek, addig kellene rendet tenni a fejekben, hogy az éremszerzés összejöjjön.

Jegyzőkönyv. Elődöntő. Norvégia – Magyarország 30:19 (16:11). Belgrád, 5000 néző. V.: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák). Norvégia: Lunde Haraldsen, Koren 6, Breivang 3, Frafjord 1, Lunde-Borgersen 1, Alstad 3, Herrem 5. Csere: Solberg (kapus), Sulland 1, Löke 2, EDIN 6, Gosse 2, Björndalen, Naess, Oftedal, Jakobsen. Magyarország: Kiss É., Kovacsicz, Tomori 3, Görbicz 6 (2), Szamoránsky P. 2, Szucsánszki 2, Vérten 4. Csere: Herr O. (kapus), Szekeres, Triscsuk, Bognár-Bódi, Kovacsics, Klivinyi, Bulath 2.

Az ellenfél a házigazda Szerbia csapata lesz vasárnap, amely hatalmas küzdelemben 27:26-ra kikapott Montenegrótól.