Akár három pont is otthon maradhatott volna

A labdarúgó NB II-ben a Gizella VSE bravúros döntetlent játszott a listavezetővel.

A viharos szélben lejátszot mérkőzésen a házigazdák kezdtek jobban, több helyzetük is volt, de azokat nem sikerült kihasználni. A másik oldalon egyszerre kapusbravúr és a kapufa segítsége kellett a gól elkerüléséhez. Így gól nélkül ért véget az első félidő.

Fordulás után - még döntetlen állásnál - 11-eshez jutott a listavezető ellen a Gizella. Véninger Tünde azonban elhibázta a büntetőt. Később András Anita látványos csukafejessel mégis megszerezte a vezetést a helyieknek. A pécsváradiak a befejezés előtt mintegy tíz perccel tudtak csak kiegyenlíteni, egy olyan meccsen, ahol a házigazdák nem kis meglepetésre valamivel közelebb álltak a győzelemhez.

Jegyzőkönyv. Gizella VSE - Pécsvárad 1:1 (0:0). Veszprém, 50 néző. V.: Farkas. Gizella: Dömsödi - Hülber, Faddi, Szalai - Hogya, Borbély, Németh, Véninger, Kalász (Kis) - Kun (András), Piszker (Borbélyné). Edző: Laki Zoltán. Pécsvárad: Magyar - Világos, Hunyadi, Széll, Tóth - Kaiser, Schmidt, Eigner, Varga - Fóris (Kerner), Török. Edző: Lőrincz Sándor. Gólszerző: András, ill. Kaiser.

A csoport többi eredménye: PVSK - Hegyvidék 2:2, Dorog - Nagykanizsa 0:0, SzVSC - Ferencváros 0:14, Metisz NFC - Sopron 3:2.

A bajnokság élén a Pécsvárad áll 14 ponttal, a veszprémiek 8 ponttal a hatodikak.