A lengyeleket legyőzve jutott tovább a férfi kézilabdacsapat

A magyar bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a legutóbbi vb-n ezüstérmes, Európa-bajnok dánokkal találkozik majd.

A remekül védekező, olimpiai negyedik magyar válogatott 27:19-re legyőzte a lengyel csapatot a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokság hétfői, barcelonai nyolcaddöntőjében.

A védelmek játszották a főszerepet a mérkőzésen. Az első félidőben - egy rövid szünetet leszámítva - a lengyelek futottak az eredmény után (10:9). A fordulást követően még jobban zárt a magyar védőfal, Mikler kapus is kitűnő teljesítményt nyújtott, így a hajrára a HVG.hu tudósítása szerint már nem is maradt izgalom.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata ezzel a sikerrel teljesítette az elvárást, negyeddöntős lett.

- A siker alapja a szervezett védekezés volt, és ehhez párosult a nagyszerű kapusteljesítmény - mondta Mocsai a mérkőzést követően. - Az ellenfél nagy lövőit sikerült lefognunk, és a folyamatos cserékkel mindig volt erő a védőfalunkban. Ahogy labdákat szereztünk, tudtunk gyors gólokat lőni, és még akkor sem tört meg a lendületünk, amikor emberfogással próbálták meg kivenni a játékosainkat.

Végezetül örömmel állapította meg a barcelonai sikeres meccs után:

- A világ legjobb nyolc csapata közé tartozunk, és ez óriási öröm a magyar kézilabdázásnak. A dánoknak is nekiugrunk, és az ilyen erővel, hozzáállással és koncentrációval ott is tudunk szép eredményt elérni.

Jegyzőkönyv. Nyolcaddöntő: Magyarország - Lengyelország 27:19 (10:9). Gólszerzők: Iváncsik 6, Császár 5, Nagy L. 3, Harsányi 3/1, Szöllős 3, Mocsai 3, Nagy K. 2, Putics 2, ill. B. Jurecki 5, Wisniewski 3, Kubisztal 3, Lijewski 2, Bielecki 2, M. Jurecki 1, Grabarczyk 1, Orzechowski 1/1, Jaszka 1.

A többi hétfői eredmény: Horvátország - Fehéroroszország 33:24 (21:9), Spanyolország - Szerbia 31:20 (20:12), Szlovénia - Egyiptom 31:26 (19:11).

A szerdai negyeddöntőkben, Barcelona: Dánia - Magyarország, Oroszország - Szlovénia. Zaragoza: Spanyolország - Németország, Franciaország - Horvátország.