Túl könnyedén vették a meccset hokisaink

Megbosszulta magát a fegyelmezetlen játék, hiába figyelmeztette játékosait már az első harmad után az edző.

Kiütésnek indult, pofon lett belőle. Mert így szokott ez lenni, ha bármely csapat 3:0 után elhiszi, hogy zsebben a meccs. Különösen, ha addig sem azt a taktikát játszotta, amit a kapitány kért tőlük. És ha az ellenfél vérszemet kap, akkor ilyen esetekben a sport alapvetéseként az szokott történni, ami hétfő este a Papp László Arénában: a magyar hokiválogatott rávezetésekkel kikapott a Koreai Köztársaság csapatától (4:5) a divízió I-es világbajnokság második mérkőzésén.

- Kikaptunk. Igazából az első bulitól kezdve nem voltam elégedett, nem csak a góloknál voltak hibák. Már az első harmad után is leszidtam a játékosokat. Az első meccsen sokkal jobban játszottunk, most nem teljesültek azok a dolgok a pályán, amiket kértem. Úgy láttam, a srácok kicsit könnyedén vették ezt a mérkőzést, pedig ezek szoktak a legnehezebbek lenni – értékelt a lefújást követő sajtótájékoztatón Rich Chernomaz, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Ezzel a vereséggel gyakorlatilag elszálltak a magyar remények a továbbjutást illetően a "menetelő" kazahokkal és az olaszokkal szemben.