Hoki-vb: megvan a bronzérem

A magyar válogatott 1-0-ra győzött utolsó mérkőzésén a Divízió I/A csoportos világbajnokságon és ezzel megszerezte a bronzérmet.

A magyar jégkorong-válogatott Japánnal találkozott a Divízió I/A csoportos világbajnokság utolsó játéknapján. A tét a bronzérem volt, hiszen az már délután eldőlt, hogy Kazahsztán és Olaszország jut fel az A-csoportba. Látszott azonban, hogy a valós tét nélküli összecsapás ellenére a játékosok megpróbálják kiszolgálni becsülettel a Papp László Budapest Sportaréna telt házas közönségét, az 5. percben meg is szerezték a vezetést: a teljes tornán mélyen a tudása alatt játszó Sofron István lövése csúszott be Fukufudzsi Jutaka alatt a kapuba.

A második játékrész már kiegyenlített játékot hozott, gól nem született, a harmadikban sem, így a magyar válogatott 1:0-ra győzött és bronzérmes lett a világbajnokságon.

Kazahsztán és Olaszország feljutott az A-csoportba, míg hatalmas meglepetésre Nagy-Britannia búcsúzott. Jövőre így a mieink, Japán és Dél-Korea mellé az I/B csoportból feljutott Ukrajna és a májusi elit-vb két kiesője csatlakozik.

Jegyzőkönyv. Divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokság: Magyarország - Japán 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). A csoport végeredménye: 1. Kazahsztán 12 pont (18:6), 2. Olaszország 12 (15:6), 3. Magyarország 7 (11:10), 4. Japán 6 (13:15), 5. Dél-Korea 5 (16:19), 6. Nagy-Britannia 0 (5:22).