Továbbra is harcban a dobogóért

Bravúros győzelmet aratott a harmadik helyezett otthonában a veszprémi hölgycsapat.

A női labdarúgó NB II. 15. fordulójában a bakonyi együttes a mecsekaljai gárdánál vendégeskedett. A sérülések, betegségek és egyéb okok miatt rendkívül szűk kerettel érkezett Pécsre a veszprémi csapat. A kedvezőtlen előjelek ellenére - a harmadik helyen tanyázó PVSK volt az ellenfél - a Laki Zoltán vezérelte együttes Varga Dóra révén már a hatodik percben megszerezte a vezetést.

Fordulás után felpörögtek az események, a helyiek nagy erőkkel igyekeztek egyenlíteni. A heves küzdelemben sűrűn került elő a női játékvezető zsebéből a sárga lap. A PVSK-nál az 53., a 68. és a 73. percben villant a lap, a vendégek részéről a 70. percben Kérit illették sárgával, majd a befejezés előtti percben a gólszerző Vargát rögtön pirossal "jutalmazták". Ennek ellenére a három pont végül Veszprémbe került.

Jegyzőkönyv. PVSK - Veszprém FC 0:1 (0:1). Pécs, 100 néző. V.: Sipos. PVSK: Kárpáti - Bucher, Kopár (Szabó), Kett, Derkács, Takács Klaudia, Iván, Széll (Gellén), Takács Kitti, Belvári, Erdélyi. Edző: Csaba Ferenc. VFC: Dömsödi - Tolner, Faddi, Szalai, Kun, Kéri, András, Varga, Boross (Hadnagy), Kovács-Fáber, Borbély. Edző: Laki Zoltán. Gólszerző: Varga.

A többi eredmény: Ferencváros - NTE 1866 15:0, Kecskemét - Szigetvár 5:0, Dorog - Győr 1:0. A bajnokság élén: 1. FTC 39, 2. Győr 31, 3. PVSK, ... 5. Veszprém 20 ponttal.