Öt gólt dobva kapott ki a Benedek-csapat

A Vodafone Kupa második napján a magyar férfi-vízilabdaválogatott 8:5-re kapott ki Montenegrótól.

A Vodafone Kupa első meccsét (Magyarország - Németország 9:3) hozta a magyar válogatott, így bízhattunk abban, hogy a torna negyedik kiírását is megnyeri a Benedek-csapat, vagyis összejön a hibátlan mérleg. Azonban úgy tűnik, erre kicsi az esély, hiszen szombat este Montenegró jobbnak bizonyult.

Varga Dénes révén ugyan vezetést szereztünk, ám a negyed végén már az ellenfél vezetett 2:1-re. A második felvonást is Montenegró nyerte, így a félidőben 5:2 volt oda. Persze ez a különbség még ledolgozható lett volna, ha nem kezdik a vendégek a következő negyedet is góllal.

6:4 után közelebb kerülhettünk volna az ellenfélhez, de egy kimaradt ziccer megbüntettek a montenegróiak és két találattal már 8:4 volt az eredmény.

A hajrában Hárai Balázs még egyszer betalált, de ez csak szépségtapasz volt. Montenegró az utolsó napon az eddig nyeretlen Németországgal találkozik, így elképzelhetetlen, hogy ne nyerjenek, vagyis minden bizonnyal megnyerik a Vodafone Kupát.

A magyar válogatottnak a Sport24.hu tudósítása szerint van még min javítania, hiszen a világbajnokság hamarosan kezdődik: kilenc nap múlva, július 22-én száll medencébe először Benedek Tibor együttese.

Jegyzőkönyv. Vodafone Kupa, 2. forduló: Magyarország - Montenegró 5:8 (1:2, 1:3, 2:1, 1:2). A másik mérkőzésen: Görögország - Németország 13:9.