Hamilton ennél nyugodtabban talán még sosem nyert

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon Lewis Hamilton rajt-cél győzelmet aratott, Kimi Raikkönen és Sebastian Vettel állhatott még fel a dobogóra.

Rekkenő hőségben rendezték meg vasárnap a Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, de ez nem szegte kedveküket a szurkolóknak, hiszen tömve voltak a lelátók, tehát a hangulatra nem lehetett panasz.

Tulajdonképpen a versenyre sem, bár a Mercedes brit pilótája senkitől sem zavartatva nyerte meg a futamot.

Hamilton remekül jött el a rajtnál, Vettel viszont beragadt, így Grosjean és Rosberg is a nyakára ért, de a világbajnok végül megtartotta második pozícióját. Az első körben aztán Rosberg és Massa összeértek, a német így visszaesett a 12. helyre.

A hetedik körben Hamilton már komoly előnyre tett szert az üldözőkkel szemben, Vettel viszont Grosjeannal harcolt a második pozícióért. A Lotus és a francia pilóta nagyon élvezete a körözést, hiszen folyamatosan nyomás alatt tartotta a címvédőt.

A kerékcseréket Hamilton kezdte meg a 10. körben, majd Vettel is kijött, de a sorrend nem változott. Grosjean is csak a harmadik helyet tudta visszaszerezni, ám emiatt annyira mégsem bánkódott, hiszen úgy érkezett vissza a pályára, hogy Vettelt feltartotta Button, így a francia folyamatosan támadni tudott, de a Red Bull-pilótája ezeket mindig visszaverte. A 24. körben aztán a britek lehagyták, bár Grosjean és Button autója összeért, amiért a Lotus versenyzője levágta a lassítót. Később bokszutca-áthajtásos büntetéssel sújtották a franciát, érthetetlen módon.

A 40. körben Hamilton, Webber, Raikkönen volt a sorrend, majd Bottas lefulladt a célegyenes elején. A verseny utolsó etapjában sokat nem változott a kép, tíz körrel a leintés előtt Hamilton nyugodtan autózott az élen, mögötte Raikkönen és Vettel szorongatta egymást, de a világbajnok nem tudta maga mögé utasítani a finnt.

Amikor már csak öt kör volt vissza, Nico Rosberg motorja elfüstölt, sőt még lángra is kapott, így kiszállt a versenyből. Közben Webber stabilan tartotta a negyedik helyet.

Lewis Hamilton pedig negyedszer nyerte meg a Magyar Nagydíjat, így beállította Michael Schumacher rekordját.

A Magyar Nagydíj végeredménye: 1. Lewis Hamilton, 2. Kimi Raikkönen, 3. Sebastian Vettel. A pontversenyek állása 10 futam után (még 9 van hátra), pilóták: 1. Vettel, 2. Räikkönen 134, 3. Alonso 133 ponttal. Csapatok: 1. Red Bull 277, 2. Mercedes 208, 3. Ferrari 194, 4. Lotus 183 ponttal.