Gyurta Dániel újra világbajnok lett

A 200 méteres mellúszás világbajnoki döntőjében új versenycsúccsal nyert a magyar klasszis.

Rendkívül meggyőzően, az első helyen jutott csütörtökön a 200 mell döntőjébe a címvédő, egyben olimpiai bajnok magyar klasszis, Gyurta Dániel a barcelonai úszó-világbajnokságon.

Ezzel el is foglalta a 4-es pályát, mellőle a német Marco Koch és a brit Andrew Willis indult. Pont a rajtkővel szemben, két magyar zászlót feszített a magasba egy szurkolósereg, ezt is láthatta Dani.

50 méternél harmadik helyen fordult, Willis vezetett, 100-on viszont csak a hetedik helyen ment. Ez nem tragédia, így szokta ránk hozni a frászt. 150 méternél már az első volt Gyurta Dániel, fokozatos nyúlt el, és új világbajnoki rekorddal védte meg a címét.

Fantasztikus úszás után született meg a második vb-arany Barcelonában. A Sport24.hu híre szertint a második a német Koch lett, a harmadik helyre a finn Matti Mattsson ért be.