Ikszelt a csehekkel az Egervári-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott 1:1-es döntetlent játszott a cseh együttessel szerda este barátságos mérkőzésén a Puskás Ferenc Stadionban.

Az első nagy helyzet a cseh válogatott előtt adódott, Kozák ziccerét azonban hatalmas bravúrral védte Bogdán. A magyar csapat ezt követően fokozatosan átvette az irányítást és ígéretes akciót vezetett, ugyanakkor igazi nagy helyzetig nem jutott. A 23. percben azonban a csehek jutottak előnyhöz: egy bal oldali vendég akció után rosszul helyezkedtek a magyar védők, így a keresztbe tett labdát Kozák bevetődve öt méterről a léc alá lőtte, 0:1. A csehek vezető találatát követően kissé szétszórt lett a magyar együttes, a vendégek könnyen növelhették volna előnyüket.

A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthetett volna a magyar csapat, de Vanczák fejese a keresztlécen csattant. Az 54. percben a csehek puskázták el, talán az összes szerdai nemzetközi barátságos mérkőzés legnagyobb helyzetét: egy végletekig kijátszott akció végén Jiráceknek csak az üres kapuba kellett volna passzolni, de két méterről elképesztően sután lőtt az égbe. Néhány pillanattal később egyenlített a magyar válogatott: Vanczák harcolt ki 11-est, amelyet Dzsudzsák értékesített, 1:1. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. A hajrában a csehek álltak közelebb a győzelemhez, de a kiváló formában védő Bogdán eszén nem tudtak túljárni. Az utolsó pillanatban még Guzmics fejesét Drobny nagy bravúrral hárította.

- A második félidőben kifejezett jól játszottunk, persze voltak hibák, amelyeket ki kell javítanunk. A csapat hozzáállása és akarata mindenképpen dicséretet érdemel. Bölcsebbek lettünk néhány játékos formáját és beilleszthetőségét tekintve - mondta az MTI-nek a találkozót követően Egervári Sándor szövetségi kapitány.

A magyar válogatott - amely legközelebb szeptember 6-án Bukarestben játszik világbajnoki selejtezőt - hazai környezetben immár 34 éve nem tudta legyőzni a cseh és korábban a csehszlovák nemzeti csapatot.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Csehország 1:1 (0:1). Puskás Ferenc Stadion, 19 ezer néző. V.: Howard Webb (angol). Gólszerzők: Dzsudzsák (57., 11-esből), illetve Kozák (23.).