Bronzéremért játszik a női válogatott a Balaton Kupán

A "visegrádi négyek" labdarúgó tornáján Balatonfüred a házigazda.

A mérkőzés előtt viharos szél kerekedett Balatonfüreden, ami az egész meccsen alaposan megnehezítette a játékosok dolgát. Az első negyedórában mindkét csapat gólratörő játékot mutatott be, majd a 18. percben egy védelmi hibát kihasználva vezetést szereztek a vendégek, egy bal oldali beadás után Veronika Klechová talált a kapuba, 0:1. A 22. percben egyenlítettünk, egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a szlovákok, Smuczer Angéla pedig 15 méterről a léc alá bombázott, 1:1. A magyar válogatott több veszélyes támadást is vezetett a szünetig, de a vezető gólt egy szabadrúgásból szerezte meg, Pádár Anita balról, az oldalvonal mellől, mintegy 40 méterről ívelt a bal felső sarokba, 2:1.

A második félidőt jobban kezdték a szlovákok, és az 57. percben megszerezték az egyenlítő gólt, Lucia Suskova futott el a jobb oldalon, majd a szél segítségét is kihasználva a 11-es pont magasságából, a kissé kinn álló Szőcs fölött a kapu jobb oldalába emelt, 2:2. A 63. percben egy előreívelt szabadrúgást követően nem tudtunk felszabadítani a kapu előtt, Lucia Ondrusova elé került a labda, aki 14 méterről a védők között a kapuba passzolt, 2:3. A játékrész második felében Vágó Attila lehetőséget adott több fiatalnak is, akik a hajrában sokat tettek az egyenlítésért, és több esélyünk is volt a gólszerzésre, ám Demeter Réka és Sipos Lilla is hibázott óriási helyzetben, így a szlovákok jutottak a döntőbe.

A másik mérkőzésen az MLSZ honlapja szerint a lengyel válogatott 4:1-re legyőzte a cseheket, így csütörtökön 14 órakor Magyarország-Csehország bronzmeccset, majd 16.30-kor Lengyelország-Szlovákia döntőt rendeznek.