A harmadik döntőjét már elvesztette a Veszprém

A francia együttes a strasbourgi Eurotournoi fináléjában 33:25-es győzelemmel vágott vissza a két elveszített tornadöntőért.

A bakonyi csapat előbb a németországi Ehingenben megrendezett Sparkassen-kupa döntőjében csapott össze a PSG-vel, és győzte le Császár Gáboréket 28:25-re, majd a Tropheé Morbi’Hand fináléjában 33:31-re múlta felül a francia együttest.

Ezúttal sem indította rosszul a magyar csapat, az mkb-mvmveszprem.hu tudósítása szerint Nagy László góljaival kétszer is megszerezte a vezetést, és bár ezt követően fordítottak a franciák, a 12. percben az átlövő újabb találata 7:6-os veszprémie előnyt eredményezett. Fordulatos percek következtek ekkor, előbb a PSG (8:10), majd az Veszprém ment el kettővel (12:10), bár Iváncsik Tamás indítás után szerzett góljánál aligha gondolták sokan, hogy ezt követően már csak a franciák akarata érvényesül.

Mégis így lett, köszönhetően a nagyszerű formában játszó Jeffrey M’Timának, aki hét lövése mindegyikével bevette Mirko Alilovic, majd Fazekas Nándor kapuját, s ugyan Iváncsik Gergő találatánál még 15:15-öt mutatott az eredményjelző, a játékrész hajrájában már csak Daniel Narcisse-ék voltak eredményesek, és 19:15-re elhúztak.

A fordulást követően pedig tovább nyílt az olló az együttesek között, a 36. percben Igor Vori góljával már hat (23:17), a 43.-ban a Asgeir Halmgrimsson találatával már nyolc (27:19) volt közte, tíz minutummal a vége előtt pedig számolhattak már a franciák (30:20).

A magyar csapat a finisben 32:21 után kozmetikázott valamelyest az eredményen – főleg a hat gólig jutó Iman Dzsamali volt elemében –, de a franciák így is magabiztosan, 33:25-re diadalmaskodtak a NSO tudósítása szerint.

Jegyzőkönyv. Eurotournoi döntő: PSG Handball – MKB-MVM Veszprém 33:25 (19:15). A gólszerzők: M. Hansen 8, M’Tima 7, Vori, Narcisse 4-4, Abalo 3, Fahrudin, Halmgrimsson 2-2, Gunnarsson, Kopljar, Bozsinovics, ill. Dzsamali 6, Sulic 4, Ilics, Nagy L., Chema Rodríguez 3-3, Gulyás, Iváncsik G., Iváncsik T 2-2.