Hazai vereség és idegenbeli győzelem

Borult a papírforma a labdarúgó NB III. harmadik fordulójában.

A harmadik vonal Nyugati-csoportjában a harmadik forduló párosításai szerint léptek pályára a csapatok. Az előjelek a hazai környezetben szereplő Balaton-partiak sikerét és az Andráshidára utazó veszprémiek vereségét ígérte. Nos, alaposan meglepődhettek a két együttes hívei. A múlt heti megyei rangadón fölényesen nyerő Füred otthon elszalasztotta a három pont megszerzését, a Magyar Kupából hétközben dicstelenül búcsúzó VFC viszont nyerni tudott idegenben.

Jegyzőkönyv. BFC - Csepel 1:3 (0:1). Balatonfüred, 200 néző. V.: Szvorda. BFC: Filipánics - Bognár, Kovács, Bideder, Tóth, Domonyi (Papp), Somogyi, Kocsis, Osváth, Bezerédi (Keszei), Ács (Szabó). Edző: Pető Tamás. Gólszerzők: Kocsis a 50., ill. Teplán a 44., Szluka a 65., Zimermann a 82. percben. A füredi Tóth Bence a 84. percben a kiállítás sorsára jutott.

ALSC - Veszprém 1:2 (1:1). Andráshida, 200 néző. V.: Mód. VFC: Kádár - Szöllőskei, Molnár, Császár, Garai, Takács, Hevesi-Tóth, Farkas (Czetkó), Kuti, Burcsik, Hanák. Edző: Jugovits Lajos. Gólszerzők: Török a 26., ill. Farkas a 45., Hanák az 50. percben.

A többi eredmény: Gy. ETO II. - Mosonmagyaróvár 1:0, Dorog - Budaörs 1:4, Tököl -Diósd 2:0, Csákvár - Újbuda 4:3, BKV Előre - Körmend 6:1, Haladás II. - Nagyatád 1:2. A bajnokság élén: 1. BKV Előre 9, 2. Csepel 7, 3. Gy. ETO II. 7, ... 9. Balatonfüred 3, ... 14. Veszprém 3 ponttal.