Nyolc közé jutás a Magyar Kupában

Tizenegy góllal nyert Balmazújvárosban az MKB-MVM Veszprém.

A férfi kézilabda Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé jutás volt a tétje a bakonyiak idei utolsó előtti színrelépésének.

Carlos Ortega együttese az NB I/B. második helyezettje, a Balmazújváros ellen magabiztosan kezdett és tíz perc elteltével hatgólos (4:10) előnyt szerzett. Némi meglepetésre azonban a 18. percben már egyenlő (12:12) volt az állás. Mi több, a helyiek Hajdú nevű játékosa - először és utoljára - a vezetést is megszerezte az alacsonyabb osztályú együttesnek, 12:13! Ezt követően Iváncsik Tamás két góljával visszavették a vezetést, majd félidőben már öt volt a vendégek előnye, 14:19.

Fordulás után már a korábban megszokott forgatókönyv szerint zajlottak az események, s végül a veszprémiek tizenegy góllal bizonyultak jobban lelkes, de végére roppant módon elfáradó ellenfelükkel szemben.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Magyar Kupa, 4. forduló: Balmazújváros – MKB-MVM Veszprém 28:39 (14:19). A legjobb lövők: Temesvári, Füleki, Kovecech, Hajdú 4-4, ill. Iváncsik T. 8, Vilovski 5, Ruesga, Nagy, Ugalde 4-4.