Megvertek minket a románok

A kézilabda-világbajnokságon az első komoly meccsen bár jól kezdtünk, Románia végül négy góllal jobbnak bizonyult.

Csehország, Tunézia és Ausztrália után igazi erőpróbához ért a magyar női válogatott, ugyanis a románok ellen kellett volna helyt állni, ám nem sikerült megőrizni a hibátlan mérleget.

Pedig jól kezdtünk, 12 perc telt el úgy a meccsből, hogy az ellenfél csak egyszer tudott a kapuba találni, míg mi négyszer is. Ráadásul nem találták a játékukat a románok, így bízhattunk abban, hogy sikerül őket is legyőzni. Azonban fordult a kocka, egyre jobbak lettek, a kapuban Ungueanu is megtáltosodott, de a szünetben még mindig kettővel vezettünk, 10:8.

Aztán a második félidőben a Sport24.hu tudósítása szerint teljesen összezuhantunk, alig tudtunk gólt lőni, a románoknak pedig minden összejött. Persze ehhez hozzájárult az is, hogy a játékvezetők néha furcsa döntéseket hoztak, de a lehetőségeink megvoltak, hogy a kapuba találjunk, ám nem éltünk velük.

Végül Románia 21:17-re nyert, így szomszédaink pontszámban beértek minket, de még mindig másodikok vagyunk a D csoportban. Pénteken az éllovas Németország ellen lesz lehetőségünk a javításra.

Jegyzőkönyv. Kézilabda-világbajnokság, D-csoport: Magyarország - Románia 17:21 (10:8). Újvidék, 3 ezer néző. V.: Coulibaly, Diabate (elefántcsontpartiak). Románia: Ungureanu – Nechita 2, Marin 2 (1), Bradeanu 3, Manea 2, Neagu 4 (1), Ardea-Elisei 3. Csere: Tolnai (kapus), Pintea, Tacalie 1, Pirvut, Ciuciulete, Buceschi 2 (2), Perianu, Chiper 2 (1). Szövetségi kapitány: Gheorghe Tadici. Magyarország: Kiss É. – Bognár-Bódi, Zácsik 4, Szekeres, Tomori 1, Triscsuk, Vérten 2. Csere: Herr O. (kapus), Görbicz 7 (3), Cifra 1, Bulath 2, Szucsánszki. Szövetségi kapitány: Hajdu János.

A többi eredmény: Ausztrália–Csehország 10:34, Németország–Tunézia 26:20. A csoport állása: . Németország 8, 2. Románia (103:73) 6, 3. Magyarország (117:87) 6, 4. Csehország 4, 5. Tunézia (85:107) 0, 6. Ausztrália (53:141) 0 ponttal.