A csehek elleni vereséggel indult az Eb-főpróba

Felkészülési tornán a dániai Európa-bajnokságra hangoló magyar férfi kézilabda-válogatott Gyöngyösön egy góllal kikapott Csehországtól.

Jól kezdett a magyar férfi kézilabda-válogatott a gyöngyösi Provident-kupa első meccsén, Ancsin Gábor és Iváncsik Gergő góljával 2:0-ra vezetett Csehország ellen. Ám a rivális sorozatban négy gólt szerezve fordított, és bár Nagy Kornél szépítése után Iváncsik Gergő még egyenlített, a csehek nagyobb fokozatba kapcsoltak, és a különbség a mérkőzés nagy részében kettő és öt gól között mozgott. Petr Stochl kapus közel ötven százalékos védési hatékonyságával megbabonázta a magyarokat. A magyar csapat támadó játékában sok volt a pontatlanság, hátul pedig elsősorban a Füchse Berlin légiósával, Pavel Horákkal nem tudott mit kezdeni. A szünet előtt feljött a válogatott két gólra, majd a becserélt Tatai Péter bravúrjainak és a szintén a szünet után becserélt Császár Gábor góljainak köszönhetően 22:22-nél utolérte a cseh csapatot. A vezetést azonban nem sikerült átvenni, és a hajrára visszaállt Filip Jicha és Horák, akik a szoros végjátékban végül a csehek javára döntöttek.

- Az első félidővel nem vagyok elégedett, a védőjátékunk nem működött megfelelően, kellően kollektívan. Támadásban sok ziccert kihagytunk, ráugrottunk a kapusra. Ebben a felállásban ez volt az első mérkőzésünk, szünet után felvettük a ritmust, de a végjátékban alulmaradtunk. A következő két mérkőzésnek és az Eb-ig hátralévő további edzéseknek is megvan a feladata, azért dolgozunk, hogy erőn felül teljesítve továbbjussunk a csoportból – idézte Mocsai Lajost a válogatott Facebook-oldala az NSO.hu tudósítása szerint .

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Provident-kupa, nemzetközi felkészülési torna: Magyarország - Csehország 28:29 (13:15) Gyöngyös. V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok). Magyarország: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 3, Császár 6, Gulyás, Harsányi 2 (1), Ilyés, Iváncsik G. 2, Lékai 3, Mocsai 3, Nagy K. 1, Schuch 1, Putics 3, Szalafai, Szöllősi 3, Vadkerti, Varsandán, Zubai 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. A csehek legjobb lövői: Horák 7, Jicha 5, Jurka 4.

A másik mérkőzésen: Lengyelország – Fehéroroszország 28:29. Szombaton 13 órától (a torna nyitó mérkőzésén) a lengyelek ellen győzelmet arató fehérorosz válogatottal játszik Mocsai Lajos csapata.