Ezúttal döntetlennel zárult a magyar-izlandi kézis thriller

A magyar válogatott 27:27-es döntetlent játszott Izlanddal a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Ancsin és Pálmarsson parádéjával kezdődött a mérkőzés, bő öt perc elteltével már mindketten három gólnál jártak. Utóbbi aztán még rövidebb időn belül ugyanennyi hibát is elkövetett, a mieink viszont továbbra is szinte minden támadásukból betaláltak, így 3:4-ről 8:4-re fordítottak. Hamar kapust is cseréltek az izlandiak, a máskor sok bosszúságot okozó Gustavsson 9 lövésből egyet sem hárított, a helyére beálló Edvarsson viszont rögtön ziccert, majd büntetőt védett. Kettős emberelőnyben sem tudtunk betalálni, végül Császár törte meg több mint nyolcperces gólcsendünket, 11:9. A holtponton átlendülve Putics és Lékai góljaival – no meg Mikler védéseivel – sikerült újra három góllal elhúzni, de a szünetre 16:15-re feljött Izland.

Amilyen jól kezdtük az első játékrészt, olyan rosszul a másodikat. Tíz perc alatt csak egy Zubai-gólt jegyezhettünk fel magyar oldalon, a szigetországiak 20:17-re fordítottak. Iváncsik Gergő kihagyott egy ziccert, ezután viszont kétszer is eredményes volt, Ancsin hatodik lövése után is ünnepelhettünk, és a Miklert váltó Tatai is hozzátett a mieink talpra állásához. Az utolsó tíz percet egygólos előnnyel kezdtük, az utolsó támadásunkat viszont egygólos hátrányban vezettük, ráadásul Schuch kiállítása miatt emberfórban is volt Izland, vészkapussal próbáltuk menteni a menthetőt. És sikerült! Jött ugyanis Lékai, és csakúgy, mint másfél éve a londoni olimpián, az utolsó másodpercekben egyenlített. A hátralévő időt kivédekeztük, így megszereztük első pontunkat az Eb-n.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Európa-bajnokság, B-csoport, 2. forduló: Magyarország – Izland 27:27 (16:15). Aalborg. V.: Nikolics, Sztojkovics (szerbek). Magyarország: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 7, Császár 5 (1), Gulyás 2, Ilyés, Iváncsik G. 3, Lékai 4, Mocsai, Nagy K. 1, Schuch, Putics 2, Szalafai, Szöllősi, Vadkerti, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. Izland: Edvarsson, Gustávsson (kapusok), Atlason 3, Gudjónsson 1, B.M. Gunnarsson 1, R. Gunnarsson 1, Halgrímsson 3, Jakobsson, Jonnson, Kárason 4, Kristjánsson 1, Olavsson, Pálmarsson 8, Sigurdsson 5 (1). Szövetségi kapitány: Aron Kristjánsson.

Folytatás csütörtök este Norvégia ellen.

A másik mérkőzésen: Spanyolország - Norvégia 27:25 (12:8). A csoport állása: 1. Spanyolország 4, 2. Izland 3, 3. Magyarország 1, 4. Norvégia 0 ponttal. A további program csütörtökön: Magyarország - Norvégia, Spanyolország - Izland.