Drámai csatában lett középdöntős a kéziválogatott

A magyar férfi-kézilabdaválogatott 26:26-os döntetlent játszott Norvégiával és továbbjutott az Európa-bajnokság B csoportjából.

Nagyszerűen kezdett a magyar együttes a sorsdöntő mérkőzésen, Mikler védéseinek és az eredményes támadójátéknak köszönhetően 3:1-re, majd 8:5-re is vezettünk. Ekkor, mint az Eb korábbi két mérkőzésén, kisebb üresjárat jött a mieink játékában, kettővel vezettek már a norvégok, amikor Vadkerti pontot tett a magyar gólcsend végére.

Nagy csata alakult ki a pályán, egy sorcsere után pedig Lékai Máté vezérletével ötletes játékkal fordított Magyarország. Az irányító ráadásul a félidő lezárásaként saját térfeléről talált be, megszerezve az idei Eb egyik legszebb gólját, 16-13.

A második 30 percet ismét jól kezdtük, Lékai góljával pedig már néggyel is vezettünk (20-16), de a játékrész közepén megint hullámvölgybe kerültünk, az ellenfél pedig Kjelling jó játékának köszönhetően feljött egy gólra.

Nagyon izgalmas volt a hajrá, az utolsó percben érve az egész mérkőzésen jól játszó Tvedten egyenlített éles szögből, azonban a fennmaradó szűk fél percben sikerült úgy járatni a labdát, hogy azt már nem tudták elvenni tőlünk. 26:26 lett a vége, a két döntetlennel záró magyar válogatott a Sport24.hu tudósítása szerint bejutott a középdöntőbe.

Jegyzőkönyv. B csoport (Aalborg): Magyarország - Norvégia 26:26 (16:13). Aalborg, 3 ezer néző. V.: Licis, Stolarovs (lettek). Magyarország: Tatai, Mikler (kapusok), Lékai 7, Császár 6(4), Szöllősi 4, Zubai 3, Ancsin 3, Iváncsik G. 1, Nagy K. 1, Vadkerti 1, Ilyés, Schuch, Mocsai T., Putics, Gulyás, Szalafai. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. Norvégia: Dahl, Erevik (kapusok), Tvedten 7(2), Kjelling 6, Reinkind 3, Lokkebo 3, Myrhol 2, Sagosen 1, Tonnesen 1, O'Sullivan 1, Gullerrud 1, Hansen 1, Lund, Mamelund, Rambo, Lindboe. Szövetségi kapitány: Robert Hedin.

A másik mérkőzésen: Spanyolország - Izland 33:28 (16:15). A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6, 2. Izland 3, 3. Magyarország 2, 4. Norvégia 1 ponttal. A csoportokból az első három jut a középdöntőbe.

A magyarok az izlandiak ellen megszerzett egy pontot viszik a herningi középdöntőbe, ahol a házigazda dánok mellett a macedónokkal, illetve várhatóan az osztrákokkal találkoznak.