"Behúzták" az ötödiket is!

A korábban elmaradt mérkőzést szintén sikerrel teljesítették a veszprémi kosarasok.

Negatív nézőcsúcs született azon a korábban elmaradt találkozót pótló összecsapáson, amelyen a Veszprémi Egyetemi SC NB I/B-s férfi kosárcsapat a pécsi egyetemistákat fogadta. Az utolsó előtti helyezett - rutintalan és létszámhiányos baranyai együttes - eleve nem sok reménnyel léphetett pályára a sikersorozatban menetelő bakonyiakkal szemben.

Az első negyedben azonnal kitűnt, hogy a hazaiak sokkal nagyobb játékerőt képviselnek. A nagy kedvvel játszó Verteticsék előbb tízpontos előnyt szereztek (29:19), majd a második negyedben még tovább (21:13) növelték előnyüket. Így félidőben 50:32-es állásnál, 18 pont fórral vonulhattak pihenőre.

A harmadik (26:21) és a negyedik (18:17) tíz percben Petőfi Áron edző - nagyon helyesen - mindenkinek játéklehetőéget adott. Ezért aztán a házigazdák a végére nem érték el a "bűvös" száz pontot, de így is jól teljesítettek.

Jegyzőkönyv. VESC - PTE-PEAC 94:70 (29:19, 21:13, 26:21, 18:17). Veszprém, 45 (!) néző. V.: Szalai, Benedek, Németh. VESC: Vertetics, Szlávik, Kováts, Czakó, Takács. Csere: Oltárczy, Hoffmann, Sefcsik, Bagó: Edző: Petőfi Áron. A legjobb dobók: Vertetics 21, Takács 18, Oltárczy 17, ill. Koller 25, Baluka 17, Sipos 15.