A labdarúgás hétvégi eredményei

Veszprém megye Nemzeti Bajnokságban szereplő csapatai közül csupán a harmadik vonalban szereplő Balatonfüred együttese tudott nyerni.

Az élvonalban a Debrecen a 93. percben (büntetőből) elért góllal nehezen verte a Pécs csapatát, s bár a Videoton nyert a Hungária kőrúton, továbbra is tartja hétpontos előnyét az első helyen. A Lombard Pápa a nyugat-dunántúli rangadón döntetlenül játszott a régi nagy rivális Haladással. A többi eredmény a papírforma szerint alakult.

Eredmények a 21. fordulóban: Paks - Győr 1:2, Honvéd - Kaposvár 1:0, Puskás Akadémia - Mezőkövesd 4:0, MTK - Videoton 1:2, Debrecen - Pécs 1:0, Lombard Pápa - Haladás 1:1, Újpest - Diósgyőr 2:0, Kecskemét - Ferencváros 0:0. Az élen: 1. Debrecen 45, 2. Videoton 38, 3. Győr 37, ... 10. Lombard Pápa 26 ponttal.

Egy osztállyal lejjebb a Nyíregyháza folytatta jó szereplését, az előnye az üldözők előtt immár nyolc pont. Az ajkaiak szintén jó formában vannak, ezúttal Balmazújvárosból csentek értékes pontot.

Eredmények a 20. fordulóban: Balmazújváros - FC Ajka 1:1, Gyirmót - Kozármisleny 3:1, Zalaegerszeg - Vasas 0:1, Sopron - Dunaújváros 1:2, Cegléd - Békéscsaba 2:7, Nyíregyháza - Tatabánya 2:0, Siófok - Kisvárda 2:0, Szolnok - Szigetszentmiklós 1:1. Az élen: 1. Nyíregyháza 50, 2. Dunaújváros 42, 3. Siófok 40, ... 5. FC Ajka 31 ponttal.

A harmadosztályban a Balatonfüred a vasi fővárosban, a Haladás II-őt eg góllal legyőzte, s tartja előkelő helyét a táblázaton.

A veszprémiek viszont sorozatban negyedik (ezúttal hazai) vereségüket szenvedték el...

Eredmények a 20. fordulóban: VFC–BKV Előre 0:1 (0:1). Veszprém, 100 néző. V.: Szommer. VFC: Kádár – Garai, Hevesi-Tóth, Kuti, Sinkó, Pavlitzky, Burcsik (Ónodi), Ács, Mühlbaurer, Kovács K. (Horváth), Czvetkó. Edző: Jugovits Lajos. BKV Előre: Bozsó – Kálmán, Berki, Tányéros, Csikós, Schmidt (Böröczky), Petrezselyem, Dobó (Varga T.), Merczel, Karacs, Marczinka (Tóth A.). Edző: Soós Imre. Gólszerző: Schmidt (35.).

Haladás II. - Balatonfüred 0:1, Körmend - Dorog 2:1, Budaörs - Csákvár 2:3, Csepel - Győr II. 1:2, Nagyatád - Andráshida 1:2, Mosonmagyaróvár - Tököl 4:1, Diósd - Újbuda 2:2. z élen: 1. Győr II. 42, 2. Csákvár 39, 3. Andráshida 39, ... 7. Balatonfüredi FC 32, ... 11. Veszprém FC 22 ponttal.