Hullámzó játékban is biztos győzelem

A hajrában mindenki pályára léphetett a régi, nagynevű ellenféllel szemben.

A férfi kosárlabda NB I/B. alapszakaszát követő középmezőnyös rájátszás első találkozóján az egykoron legendáshírű Bp. Honvéd ellen hazai környezetben lépett pályára a Veszprémi Egyetemi SC.

A manapság szerényebb körülmények között szereplő piros-fehérekkel szemben most a bakonyiak voltak az esélyesebbek, azonban ez az első percben egyáltalán nem látszott. A negyed meglehetősen változatos küzdelmet hozott: eleinte a vendégek vezettek, aztán egy időre fordított a Petőfi-legénység, majd megint a pestiek ragadták megukhoz a kezdeményezést, 15:21! A hajrában azonban összeállt a hazaiak játéka és végül kétpontos helyi előnnyel zárult a szakasz, 25:23. A második negyedben már tíz is került "közé", de végül 45:38-as állásnál küldték a játékvezetők nagyszünetre a csapatokat.

A harmadik etapban döntő fölényt sikerült kiharcolni. Volt időszak, amikor tizennégy pont (54:40) volt Verteticsék előnye. Végül 66:52-nél zárult a meglehetősen sok technikai hibával zajló összecsapás. Az utolsó negyedben sikeres távoli dobásokkal már huszonegyre nőtt a különbség a két csapat között, de Petőfi Áron edző a hajrában minden játékosának bizonyítási lehetőséget adott. Emiatt aztán valamelyest csökkent a győzelem aránya.

Jegyzőkönyv. VESC - Honvéd 86:79 (25:23, 20:15, 21:14, 20:27). Veszprém, 200 néző. V.: Hervay, Vida, Lövér. VESC: Vertetics 20, Kováts 3, Széávik 9, Hoffmann 11, Takács 20. Csere: Czakó 11, Oltárczy 3, Kelemen 4, Horváth 1, Bagó, Nagy 4. Edző: Petőfi Áron. Az ellenfél legjobb dobói: Máté 17, Kwame 13, Szollár 11.