Hosszabbításban kibirkózott győzelem

Hétpontos győzelemmel vágtak vissza az egyetemisták a hódmezővásárhelyi vereségért.

A férfi kosárlabda NB I/B. alapszakasz utáni rájátszásában a veszprémi egyetemisták azt a hódmezővásárhelyi gárdát fogadták, amely korábban 70:62 arányban nyert ellenük.

A bajnokságnak ellen a szakaszában vezető vendégek kezdték jobban a visszavágó mérkőzést. Hatalmas - s jószerével mindkét oldalon sikeres - dobópárbajban jelentős, nyolcpontos előnyt szereztek az alföldiek, 23:31. A második negyedben három pontot sikerült ledolgozni a hátrányból (18:15) a bakonyiaknak, s ezzel 41:46-os állásnál jött a pihenő.

A harmadik tíz percben fordult a kocka: a hazaiak előbb egyenlítettek, majd további öt pontot (20:15) hoztak az ellenfélen. A harmadik etap után így már eldöntetlen, 61:61 volt az állás. A hajrában hatalmas izgalmak közepette (egymás hibáiból élve...) fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 77:77-nél állt meg az óra.

A hosszabbításban minden a veszprémiek szája íze szerint alakult, az ellenfelek viszont rendre hibáztak, így a nyolcpontos hódmezővásárhelyi vereségért hétpontos győzelemmel vígasztalódhatott Petőfi Áron csapata.

Jegyzőkönyv. VESC - Hódmezővásárhely 90:83 (23:31, 18:15, 20:15, 16:16, hosszabbításban: 13:6). Veszprém, 200 néző. V.: Gorka, Jurák, Gaál. VESC Kováts 8, Vertetics 22, Szlávik 20, Kelemen 7, Takács 7. Csere: Szeifert, Bagó, Nagy 2, Hoffman 14, Goór-Nagy. Edző: Petőfi Áron. Az ellenfél legjobb dobói: Kukla 21, Vejinovics 20, Vas 14.