Svájc a 93. perben nyert...

A franciák és az argentinok is biztos győzelemmel rajtoltak.

Megkezdődtek a küzdelmek a brazíliai labdarúgó világbajnokság E- és F-csoportjában is. Az előbbiben mindkét meccset lejátszották. A svájciak ellen Honduras ugyan vezetést szerzett, de aztán az európaiak egyenlítettek. A hosszabbítás 3. (utolsó) percében helyzetbe kerültek a dél-amerikaiak, de elhibázták gólszerzési lehetőségüket. A villámgyors ellentámadásból aztán Hitzfeld-mester cserejátékosa borzasztó nagy gólt lőtt, 2:1 Svájc javára.

A másik találkozón Franciaország megkegyelmezett a feltűnően durván játszó (időközben tíz főre fogyatkozott) hondurasiakon: "csak" 3:0.

Az F-csoportban Argentina - a soraiban a fradis Besicset szerepeltető - Bosznia-Hercegovina ellen kezdte meg a szereplését. Korai öngól után rendkívül egyoldalúvá vált a küzdelem, majd Messi megadta a kegyelemdöfést is a balkániaknak, akik a hajrában szépítettek, 2:1. Argentina éppen csak annyit adott ki magából, amennyi a három ponthoz kellett...