Németország a világbajnok!

A német labdarúgó-válogatott a hosszabbításban, Mario Götze góljával győzte le Argentínát a világbajnoki döntőben.

Huszonnégy év után újra Németország és Argentína játszotta a labdarúgó-világbajnokság döntőjét. Az első félidő nagy részében az argentinok dolgoztak ki nagyobb lehetőségeket, ám Higuaín előbb ajtó-ablak helyzetben mellé lőtt, majd betalált ugyan, de les miatt érvénytelenítették a gólját. Németország Höwedes fejesével veszélyeztetett a szünet előtti pillanatokban, a kapufa mentette meg Argentínát.

A második felvonás kezdetén Messi hagyott ki egy gólszerzési lehetőséget. A folytatásban visszább esett a tempó és a helyzetek is elmaradtak, így nem született meg a döntés a rendes játékidőben, a vb-döntők történetének hetedik hosszabbítása következett.

Pörgősen indult a ráadás, előbb Schürrle, majd Palacio került ziccerbe, de a hálók továbbra is érintetlenek maradtak. A 113. percben járt a mérkőzés, amikor Mario Götze vett mellre egy beívelt labdát, majd a kivetődő Romero mellett a kapuba lőtt, 1:0. A hosszabbítás hosszabbításában Messi végezhetett még el egy szabadrúgást, de csúnyán fölé lőtt, Németország 1:0-ra megnyerte a döntőt.

A Nationalelf története során 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lett világbajnok, ezzel utolérte az örökranglista második helyén Olaszországot. A rekorder a Sport24.hu információi szerint öt sikerével továbbra is Brazília.

Tizenhat góllal a vb-k történetének legeredményesebb játékosa, Miroslav Klose újabb rekordot állított fel, ugyanis 17. győztes vb-meccsén van túl, amivel megelőzte a brazil Cafút.