Pokoli árat fizetünk Orbán tervéért

Bár a kormányfő korábban morális kérdésnek nevezte a menekültkvóta elutasítását, kiderülhet, nem csak az.
 
 

Pokoli árat fizetünk Orbán tervéért

Bár a kormányfő korábban morális kérdésnek nevezte a menekültkvóta elutasítását, kiderülhet, nem csak az.
 
 
 
 
 

Pokoli árat fizetünk Orbán tervéért

Bár a kormányfő korábban morális kérdésnek nevezte a menekültkvóta elutasítását, kiderülhet, nem csak az.

Fejenként 250 ezer euróba (75 millió forintba) kerülhet egyetlen menekült elutasítása – írta a The Financial Times brüsszeli forrásokra hivatkozva. A gazdasági napilap szerint az Európai Bizottság a dublini szerződés átalakításával vezetné ezt be.

Brüsszel lehetővé tenné, hogy egy tagállam kimaradjon a menekültek befogadásából, de ezt nagyon keményen megfizettetné. A hír azt követően szivárgott ki, hogy a Kúria rábólintott a menekültkvótáról szóló népszavazásra. Az időzítés egyértelműen jelzi, hogy Brüsszel felvette a kesztyűt, amit Orbán Viktor dobott az arcába.

Magyarországnak a korábbi tervek szerint mintegy 300 menekültet kellett volna befogadnia, de volt már szó 1290-ről és kétezerről is. Az egyszerűség kedvéért maradnék a 2000-nél meg a 300 forintos eurónál, ami álom Matolcsyval, de így könnyebb számolni.

Tehát – ha valósak a tekintélyes brit lap értesülései – mintegy 500 millió euróba (több mint 150 milliárd forintjába) kerülne a magyaroknak menekültkvóta elutasítása. A Belügyminisztérium tavalyi számai alapján persze a befogadásnak is lennének költségei, hiszen egyetlen menedékkérő egy napi ellátása 4300 forintba került tavaly.

Mindez azonban nem pénzkérdés, ráadásul az összeg – a hírek szerint még változhat, a magyaroknak pedig a számlához érdemes még hozzácsapniuk a népszavazás költségeit. Az szintén tetemes, főleg ahhoz képest, hogy erősen kétséges, érvényes lesz-e. Az őszi referendumig Rogán propagandaminiszter viszont még jó sok tájékoztatást is ígért a magyaroknak a jó döntéshez. Az is belekerülhet majd még pár forintunkba.

- Ez morális kérdés - ezt Orbán Viktor mondta a 24.hu információi szerint még tavaly szeptemberben, miután Martin Schulz európai parlamenti, Donald Tusk európai tanácsi elnökkel, Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével és Joseph Daullal, az Európai Néppárt vezetőjével találkozott.

Akkor is, néhány nappal később a magyar nagyköveteknek is arról beszélt, hogy a konfliktusokat ő ott kezelné, ahol kialakultak. “Mindenki jobban járna”, ha pénzt kapnának azon országok, amelyekben először feltartóztathatóak a bevándorlók. Hát mi most a jelek szerint adunk.

 

Gyorsan szeretnél értesülni a veszport.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk!

 
 

    Hozzászólás

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.