Biztató jelek az utánpótlásban

A vasárnap esti eredményhirdetéssel véget ért a XVIII. CellCup Nemzetközi Veszprém Kézilabda Fesztivál.

A fesztivál öt napja alatt több mint 600 mérkőzést játszottak a résztvevők. Az, hogy ezt a játékszámot a terveknek megfelelően időre teljesíteni tudják, nagyon feszített és fegyelmezett időbeosztásra, valamint végrehajtásra volt szükség.

Veszprém megye fiatal kézilabdásai a nemzetközi tornán jól szerepeltek. Alig volt olyan kategória, ahol a dobogós helyek egyikét meg ne szerezték volna. Néhány kategóriában a vezető hazai klubok – Veszprém, Balatonfüred, Szeged - A és B csapatot is indítottak. Jó lehetőség volt ez arra, hogy a második vonalba tartozó csapatok a bemutatkozás mellett a pályán tanulják a játék fortélyait.

Az Éles Kézilabdasuli csapata első helyezést ért el a 10, valamint a 14 éves fiúk és a 12 éves lányok, második helyezést a 12 éves fiúk kategóriájában.

Az MKB-MVM Veszprém csapata első helyezést ért el 16, valamint a 21 és második helyezést a 18 éves fiú kategóriájában.

Biztató jelek vannak a várpalotai kézilabda életben is, a 21 éves fiúk a nehéz mezőnyben meg tudták szerezni a dobogó második helyét.

Szép eredmény ért el még a Padányi iskola kézilabda csapata, akiknek a lányai a Mini kategóriát nyerték meg.

A rendezők több különdíjakat is átadtak. A leghűségesebb csapat címet a Szigetszentmiklósiak nyerték el.

A legnépesebb csapat a Pick Szeged volt. A legszebb népviseletben a norvégok és az olaszok jelentek meg.

A legsportszerűbb csapat címet a spanyolok kapták.