Veszprém katonái ismét dobogósak

Az elmúlt évi katonai sportversenyeken az összesített pontversenyben az MH 54. Veszprém Radar Ezred a dobogós, harmadik helyezést szerezte meg.

Az egy éven áttartó vetélkedésben az első helyen Szolnok, a második helyen Budapest helyőrség csapata végzett.

A harmadik helyezettnek járó elismerő oklevelet és kupát Dr. Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára Budapesten adta át Zentai László ezredesnek.

Vargha Tamás államtitkár a katonasportolókat azzal köszöntötte, hogy a mozgás és a versenyek összekötik az embereket és a nemzeteket.

Beszédében kiemelte, hogy a sport a békét, a kapcsolatok elmélyítését szolgálja, ezért ez mindenki számára fontos. Ennek figyelembevételével nem szabad ettől a katonai hagyománytól megválni és a további folytatáshoz mindenkinek sok katona szerencsét és jó egészséget kívánt.

Szpisják József dandártábornok, a MH Kiképzési és Doktrinális Központ parancsnoka a beszédében megköszönte a rendező katonai szervezeteknek azt a nagy erőfeszítését, amit a Magyar Honvédvég bajnokságainak a megrendezése érdekében az elmúlt évben tettek. A jelenlegi rendszerben az ország minden részéből érkező több mint hatszáz versenyző kiszolgálása és sportszerű versenyeztetése nem kis feladat. Az is látható, hogy ezek a versenyzők minden kihívást komolyan vesznek, ezért nem volt 2013-ban egyetlen olyan érem sem, amit az indulók könnyen nyerhettek volna el.

A dandártábornok szerint a katonai hivatásnál a fizikumnak nagy jelentősége van, mert a jó fizikai állapot nélkül a katonák a feladataikat képtelenek lennének végrehajtani. Ezt segíti elő az a kiképzési rendszer, ami a versenyekkel segíti elő a szolgálatot teljesítők fizikai állapotának a fejlesztését.

A városban lévő MH 54. Veszprém Radar Ezred állományából elismerést vehetett még át Fazekas Tamás százados, aki a 30 év feletti kategóriában 3000 méteren lett hadseregbajnok.

Kolonics Tamás főtörzsőrmester a 40 év feletti kategóriában ért el első helyezést. Bene Viktória százados, az MH lő bajnokságán, a gépkarabély számban volt hadseregbajnok.