Egyetlen szerencsés góllal vertük Feröert

A magyar labdarúgó-válogatott 1:0 győzött a Feröer-szigeteken a 2016-os Eb-selejtező F csoportjában.

A románok elleni, szombati mérkőzésen nyújtott teljesítmény láttán joggal reménykedhettünk, hogy simán, gólokkal győzzük le a jobbára polgári foglalkozású játékosokból álló feröeri csapatot, ám ez nem így történt.

Az első percekben megilletődötten focizott a magyar csapat, az első helyzet is a hazaiaké volt, a vezetést mégis mi szereztük meg.

A félidő derekán egy szöglet utáni kavarodásnál Szalai volt jó helyen, s a kapu torkából a hálóba kanalazta a lasztit, 0:1. A vezetés tudatában bátrabban játszottunk, de komolyabb helyzeteink nem voltak, a szünetre előnnyel vonulhattunk.

Ha szépen szeretnénk fogalmazni, azt mondanánk, a térfélcserét követően ráültünk az eredményre. A feröeri csapat mondhatni fáradhatatlanul próbálkozott, bár önerőből nem sikerült veszélyt kialakítaniuk a kapunk előtt.

Feröer-szigetek válogatottja többet birtokolta a labdát a meccsen (!), a második játékrészben pedig teljesen ötlettelenül futballoztunk, de lényeg a lényeg, végül begyűjtöttük a fontos három pontot.

Jegyzőkönyv. Eb-selejtező, F csoport: Feröer-szigetek - Magyarország 0:1 (0:1). Tórshavn, 2 ezer néző. V.: Kulbakov (fehérorosz). Magyarország: Dibusz – Varga J., Juhász R., Kádár, Korhut – Simon K., Gera, Tőzsér (Kalmár, 73.), Dzsudzsák – Szalai (Priskin, 84.), Nikolics (Fiola, a szünetben). Szövetségi kapitány: Dárdai Pál. Gólszerző: Szalai (21.)

A csoport másik két meccsén a Sport24.hu információi szerint Románia a finneket, Észak-Írország pedig a görögöket győzte le egyaránt 2:0-ra.