A Veszprém nem tudott visszavágni a PSG-nek

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Paris Saint-Germain a második félidőben állva hagyta a Telekom Veszprémet, és 28:24-re győzött.

Elszántan érkezett Párizsba a Veszprém, amely az előző fordulóban az utolsó másodpecekben szenvedett fájó vereséget francia riválisa ellen. Ennek ellenére a hazaiak kezdtek magabiztosabban, és elléptek 2:0-ra. A 6. percben született meg az első magyar gól Nagy László révén, aki az első félidőben igazi vezére volt a csapatának – a játékrészben szerzett két gólja mellett többször is kihagyhatatlan helyzetben hozta Andreas Nilssont. Éledezett a Veszprém, sőt, a 12. percben Cristian Ugalde találatával először vezetett, 5:6.

Ahogy teltek a percek, egyre világosabb lett, hogy ezen a meccsen nem nagyon van ellenszer Luka Stepancsicsra, aki már az első félidőben eljutott öt találatig. A franciáknál hátul is akadt kiváló teljesítmény, Thierry Omeyer rendre kifogta a veszprémi lövéseket (47 százalékkal védett az első félidőben!), a magyar csapat azonban a 22. percben az előző meccsről hiányzó Aron Pálmarsson találatával kettőre növelte az előnyt. Jött is az időkérés, amelynél alapos fejmosásban részesülhettek a francia csapat játékosai. A PSG ellentmondást nem tűrően sorozatban öt gólt lőtt, és ellépett 13:10-re. Az etap végére valamelyest alakított az álláson a Veszprém, így 14:12-es hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészt kiválóan kezdte a Veszprém, hét percig nem kapott gólt, ellenben hármat is lőtt. A 40. perctől újabb hatperces gólcsend következett, nagyrészt Omeyernek és a második játékrészre beálló Mikler Rolandnak köszönhetően. A rövidzárlat után a PSG állva hagyta ellenfelét, Nikola Karabatics és az első félidőben "csendes" Uwe Gensheimer góljaival az 51. percben már 24:17-re vezetett. Innentől már nem volt sok kérdés, az utolsó percekben még kozmetikázott az eredményen a Veszprém. A vége az NSO tudósítása szerint 28:24 lett.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 8. forduló: Paris SG Handball (francia) – Telekom Veszprém 28:24 (14:12). Párizs, 2800 néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok). PSG: Omeyer – Abalo 3, Stepancsics 5, L. Karabatics 1, Narcisse, M. Hansen 4 (2), Gensheimer 6. Csere: Skof (kapus), Möllgaard 1, Accambray, Kounkoud, Barachet, Remili 3, Nielsen, N. Karabatics 5, M’Tima. Edző: Zvonimir Serdarusics. Veszprém: Alilovic – Marguc 3 (1), Sulic, Nagy L. 4, Schuch, Ilics 2 (2), Ugalde 1. Csere: Mikler (kapus), Iváncsik G. 2, Pálmarsson 5, Gajic, Nilsson 3, Kopljar 3, Ch. Rodríguez, Terzic, Lékai 1. Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:1, 13. p.: 5:6, 22. p.: 8:10, 29. p.: 13:10, 35. p.: 14:14, 38. p.: 17:15, 46. p.: 20:15, 52. p.: 24:17.