Legyőzte mumusát a női pólóválogatott

Merész András csapata Görögországot verte 12:7-re a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.

Hollandia ellen vereséggel kezdett a magyar női vízilabda-válogatott, pénteken pedig a mumusnak számító Görögország volt a mieink ellenfele.

Nagyon jól kezdtük a meccset, a védelem jól zárt, a támadások ültek, így nyolc perc játék után 3:0 volt az állás. A második felvonás eleje kissé ijesztő volt, pillanatok alatt minimálisra csökkent a két együttes közti különbség, de a magyar csapatot nem fogta meg a gyorsan bekapott két gól, így 6:3-ről várhatta a csapat a második félidőt.

A harmadik negyed görög találattal indult, de Bolonyai ezt követően lehúzta a rolót, majd a társak elkezdték dobálni a gólokat, így kezdett ellépni ellenfelétől a magyar együttes. A görögök a negyedik felvonásban sem tudtak mit kezdeni a jól záró magyar védekezéssel, így egy idő után már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz közte. Öt lett, a magyarok 12:7-re nyertek.

Bolonyai Flóra a Sport24.hu tudósítása szerint 20 lövésből 13-at védett, 65 százalékos védési mutatóval zárt. Antal Dóra volt a csapat legeredményesebbje, ő három próbálkozásból három gólt szerzett.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Európa-bajnokság, nők, A csoport, 2. forduló: Magyarország - Görögország 12:7 (3:0, 3:3, 3:2, 3:2). A magyar góldobók: Antal 3, Kisteleki, Bujka, Keszthelyi 2-2, Czigány, Takács, Tóth 1-1