Bravúros játékkal elődöntős a Benedek-csapat

A magyar férfi-vízilabdaválogatott könnyen verte Németországot, így Benedek Tibor csapata a csoport első helyén zárt.

A feladat adott volt a szombat esti mérkőzés előtt: le kell győzni Németországot a csoportgyőzelemhez. Persze ebben közrejátszott az is, hogy délután a szerbek és a horvátok döntetlent játszottak, így olyan helyzetbe kerültünk, hogy egy újabb sikerrel már nem számít a horvátok elleni hétfői találkozó.

A kezdésnél viszont a magyar csapat ráijesztett a szurkolókra, hiszen a németek előbb 2:0-ra, majd 3:1-re is vezettek, de gyorsan felálltunk, így az első negyed végén már 4:3-ra nálunk volt az előny.

A második etap is harcosra sikeredett, hiszen bár ötöt lőttünk, ők négyszer válaszoltak erre, ám Varga Dénes vezetésével a harmadik játékrészben már felőröltük őket és megléptünk 12:7-re úgy, hogy az ellenfél nem tudta bevenni Nagy Viktor kapuját.

Az utolsó felvonás már örömjátékot hozott, lőttünk még négyet, végül 16:8-ra megnyertük a találkozót. A magyar válogatott így a csoport első helyén zárt, függetlenül az utolsó forduló eredményétől, vagyis azonnal az elődöntőben találta magát a Benedek-csapat.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Európa-bajnokság, B csoport, 4. forduló: Magyarország - Németország 16:8 (4:3, 5:4, 3:0, 4:1). A magyarok gólszerzői: Varga Dénes 5, Hosnyánszky, Hárai, Vámos 2-2, Varga Dániel, Szívós, , Madaras, Erdélyi, Decker 1-1.