Horvátországot is zsebre tette a magyar válogatott

A magyar férfi-vízilabdaválogatott hatalmas csatában, 7:6-ra győzte le a horvátokat az utolsó csoportmeccsen, így százszázalékos mérleggel lett csoportelső.

A csoportelsőséget már a németek ellen kiharcolta a Benedek-csapat, így tulajdonképpen tét nélkül ugorhattak vízbe a fiúk a horvátok ellen, akik a csoport második helyéért küzdöttek hétfőn este.

Jobban kezdett az ellenfél, olyannyira, hogy az első nyolc percben magyar gól egy sem, horvát viszont kettő is született.

A rövid pihenő után már 3:0 volt Horvátország előnye, de a magyar együttes hamar felszívta magát, s pár perc alatt egalizálni tudott, majd végül 4:4-es állással vonulhattak a nagyszünetre a felek.

A folytatásban remekül védekezett mindkét válogatott, majd nekünk sikerült megtörni a gólcsendet Madaras találatával, bár az előnyünket nem sokáig tartottuk, hisz már a következő támadásból egyenlítettek a horvátok.

5:5-tel fordultunk az utolsó negyedre, amelyben - hasonlóan az előzőhöz - sokat kellett várni az első gólra. Szűk négy perccel a meccs vége előtt Tóth Marci a kapu torkából talált a horvát kapuba, de Muslim rögvest egyenlíteni tudott. Az utolsó előtti támadást mi vezethettük, Hárai parádés svédcsavarja pedig végül a győzelmet jelentette a magyar válogatottnak, ugyanis Horvátország az utolsó akciójából már nem tudott eredményes lenni.

A horvátok a Sport24.hu tudósítása szerint a vereséggel a harmadik helyen végeztek, így az elődöntőbe jutásért a másik csoport másodikjával, Olaszországgal játszanak majd. A párharc győztesével mérkőzünk majd meg mi a legjobb négy között.

Jegyzőkönyv. Vízilabda Eb, férfiak, B csoport, 5. forduló: Magyarország - Horvátország 7:6 (0:2, 4:2, 1:1, 2:1). A magyar csapat góllövői: Madaras, Erdélyi,Hosnyánszky, Szívós, Varga Dénes, Tóth, Hárai 1-1.