Kiharcolta a vb-részvételt az U19-es válogatott

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott 2:1-re legyőzte Izraelt a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.

Nagy lendülettel kezdett a magyar csapat, igyekezett az ellenfél térfelén labdát szerezni és gyors támadásokat vezetni, ezzel együtt sokáig nem jutott el kapura lövésig. Az izraeliek egy-egy kontratámadással próbálkoztak, melyek rejtettek magukban veszélyt, de a játékrész közepén mégis összejött a magyar vezetés. Egy izraeli helyzetet követő lefordulás után Kalmár a félpályától vezette a labdát a 16-os felé, egy csellel lövőhelyzetbe került, és mintegy húsz méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1:0. Ezután aktívabbá váltak az izraeliek, és a 36. percben egyenlítettek: Hugy fejelt - védőjét megelőzve - a kapuba egy jobb oldali beadás után, 1:1. Három perccel később hasonló gólt szereztek a magyarok: Varga ívelt balról középre, Balogh pedig közelről a kapuba csúsztatott, 2:1. Jó iramú és eseménydús félidőt láthatott a Szusza Ferenc Stadion mintegy ezer fős közönsége.

A pihenőt követően is élénk iramban futballoztak a csapatok, az izraeliek azonban egyre többet támadtak, a döntetlen ugyanis már számukra ért volna világbajnoki részvételt. Nagy volt a küzdelem, helyzet viszont nem igen alakult ki egyik kapu előtt sem. A hajrára beszorult a magyar csapat, az izraeli térfélre ritkán jutott át a labda. A végére maradt három komoly vendéghelyzet és két még nagyobb magyar, de Kalmár a kapusba lőtt a 94. percben, Zsótér pedig a kapu fölé a 95. percben. Ezzel együtt győzött a magyar csapat, így a minimális célkitűzést, a vb-részvétel kiharcolását (rettenetes kezdés - Ausztria ellen 0:3, Portugáliával szemben 1:6! - után) teljesítette.

Az Eb-ről a Sport24.hu tudósítása szerint összesen hat csapat utazhat az új-zélandi U20-as világbajnokságra.