Hármat kapott a DVTK a Krasznodartól

A labdarúgó Európa Liga-selejtező harmadik fordulós párharcának csütörtöki visszavágóján 8:1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

A Diósgyőr harminc percig tudta tartani a gól nélküli eredményt, félóra elteltével a hazai csapat kihasználta a magyarok első komoly védelmi hibáját. A szünetig aztán nem változott a játék képe, támadásban változatlanul fölényben futballozott a Krasznodar.

A fordulás után tíz percet kellett várni az újabb orosz gólra, ekkor is Pape Moussa Konaté vette be Rados kapuját, de a biztos vezetés birtokában sem állt le a hazai csapat: sorra vezette a támadásokat és a hajrában megadta a kegyelemdöfést a borsodi együttesnek. A DVTK hajtott a becsületgólért, de az MTI híre szerint nem járt sikerrel.

Jegyzőkönyv. EL-selejtező, 3. forduló, visszavágó: FK Krasznodar (orosz) - Diósgyőri VTK 3:0 (1:0). Krasznodar, 4500 néző. V.: Dingert (francia). Gólszerzők: Konaté (30., 55.), Ari (86.).

Továbbjutott: Krasznodar, kettős győzelemmel, 8:1-es összesítéssel.