Kikapott, de nem szerepelt le a Fradi

A Groupama Aréna megnyitóján - bár a Fradi 1:0-ra vezetett a Chelsea ellen - végül a meccset az angolok nyerték.

Vasárnap 19 órától ünnepélyes és látványos megnyitó keretein belül adták át a Ferencváros új otthonát, a Groupama Arénát: a stadionban (időnként füttyszóval kísért) beszédet mondott Orbán Viktor és Kubatov Gábor, a Hminuszt Rúzsa Magdolna énekelte, Grippen típusú vadászgépek húzak el az aréna fölött, míg a ceremónia végén fehér galambokat engedtek szabadon.

Azonban a fénypontot az FTC és a Chelsea összecsapása jelentette, hiszen mégiscsak a 2013-as Európa Liga-győztese látogatott az Üllői útra.

A kezdés után a Ferencvárosnak nem volt oka a szégyenkezésre, hiszen felvették a kesztyűt az angolokkal, több helyzetet is kidolgoztak, majd a 17. percben Nagy Dániel remek beadása után Gera Zoltán passzolt a hálóba, 1:0.

Az első 45 perc során a Chelsea nem igazán tudott mit kezdeni a mezőnyfölényével, így zöld-fehér előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második etapra mindkét edző felforgatta a csapatát, hat-hat változtatást hajtottak ugyanis végre a félidőben, majd a folytatásban már a cserék cseréi is lehetőséget kaptak.

Így a Fradi is meggyengült, a tartalékos együttes pedig már nem tudott mit tenni a Chelsea támadásai ellen, így az 51. percben egy hiba után Ramires bombázott a hálóba (1:1), majd a 81. percben Fabregas öt védő között cselezte be magát az ötösen belülre, ahol már könnyű dolga volt, 1:2.

A Groupama Aréna első hivatalos meccsén a Sport24.hu híre szerint így angol győzelem született, de a Ferencváros egyáltalán nem szerepelt le.