Hatból hatnál tart a Veszprém

Az MKB-MVM ismét magabiztos győzelmet aratott a Metalurg Szkopje ellen a férfi kézilabda SEHA-ligában.

Az aktuális vendég a macedón Metalurg Szkopje volt, amely jól összerakott és ambiciózus gárda, amelyből a horvát Lino Cervar edző megszállottan igyekszik újabb és újabb sikereket kifacsarni. A Veszprém ellen azonban - közel telt ház előtt - esélytelennek számított a csapat.

Pedig sérülés miatt továbbra is hiányzott a keretből Lékai Máté és Iman Dzsamali, Schuch Timuzsin kisebb hátizomhúzódása viszont meggyógyult. Igaz, a vendégek csapatából szintén hiányoztak négyen.

A macedón csapat ellen remekül kezdett a Veszprém, a 15. percben már 9:5-re vezetett, s a folytatásban is edzőmeccs jellegű volt a találkozó. Negyedórával a meccs vége előtt már több mint tíz gól volt a két csapat között. Végül az MKB 33:21-es sikert aratott.

A magyar, macedón, fehérorosz, horvát, szlovák, szerb és bosnyák együtteseket felvonultató, tízcsapatos SEHA-ligában az NSO tudósítása szerint a Veszprém hat mérkőzés után is százszázalékos.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilkabda SEHA Liga: MKB-MVM Veszprém – Metalurg Szkopje 33:21 (18:10). Veszprém, 4800 néző. V.: Gubica, Milosevic (horvátok). MKB-MVM: Mikler – Marguc 7 (4), Nagy L. 1, Sulics 3, Rodriguez 2, Ilics 4, Iváncsik G. 3. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Ugalde, Nilsson 2, Ruesga 2 (1), Zeitz 6, Gulyás 2, Kancel 1. Edző: Carlos Ortega. Szkopje: Kocic – Georgievszki, Lipovina 2, Marsenic 3, Borozan 4, Mirkulovszki, Manaszkov 2 (2). Csere: Mitrevszki (kapus), Atman 3, Csindrics 6 (2), Pesevszki, Ojlevszki 1, Djukic, Neloszki, Taleszki. Edző: Lino Cervar. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3:1, 10.: 8:5, 20.: 14:6, 25.: 16:8, 30.: 18:10, 35.: 20:10, 42.: 25:12, 50.: 29:16, 60.: 33:21.