Régi nagy riválisok csapnak össze

A Veszprém Barabás KC tévés mérkőzésen fogadja holnap a Siófok gárdáját.

A női kézilabda NB I-ben egy hét szünet után pénteken este a nyolcadik forduló mérkőzéseivel folytatódik a küzdelemsorozat. A 19.15-től kezdődő Barabás KC - Siófok összecsapáson régi nagy ellenfelek csapnak össze. Ráadásul a tavalyi összetételhez képest mindkét gárda kerete alaposan megerősödött, s nagyjából a csapatépítés dolgában is egyformán haladnak.

Ugyanis a házigazdáknak hét pontja, míg a Balaton túlsó partjáról érkezőknek kilenc pontja van. A veszprémieknek ez a hatodik, a siófokiaknak az ötödik helyet jelenti.

A legutóbbi fordulóban a Barabás alapos vereséget (39:30) szenvedett a Ferencváros otthonában. A siófokiak viszont a kiskunhalasiakat páholták el 31:24 arányban. Bogdanovics 8, Mörtel 6, Szalai 4 gólt szerzett, rájuk tehát érdemes lesz különösen figyelni.

Ha a veszprémiek jól használták ki a szünetet és a felgyógyult sérültjeik teljesen egészségesen állak vissza a sorba, akkor a közönség a lelátóról - s az ország sportkedvelő közvéleménye a tévé képernyője előtt - egy nagyszerű mérkőzést láthat.

Olyant, mint amilyen a Debrecen elleni volt...