Szerbiai sikerével továbbra is hibátlan a Veszprém

A magyar bajnok szombaton a szerb Radnicki Kragujevac otthonában győzött négy góllal.

Százszázalékos maradt a SEHA Ligában a Veszprém férfi kézilabdacsapata: A Veszprém idáig mind a nyolc meccsét megnyerte a SEHA Ligában, míg az ezúttal hazai környezetben játszó Kragujevac eddig csak egy győzelmet és egy döntetlent tudhatott magáénak.

A szerbek kezdtek jobban, de kétgólos vezetésüket hamar egalizálta a bakonyi gárda, 2:2. Döcögött a vendégek támadójátéka, a védekezése pedig kifejezetten "szellős" volt, 12. perc: 8:5! Később sikerült valamelyest csökkenteni a hátrányt (8:7), de továbbra is a házigazdák neve mellett sorakoztak a góllövői nevek. A 19. percben már négyglos előnyt jeleztek (18:14) a jegyzőkönyvben! Rákapcsolt a Veszprém, s ugyan a félidő hajrájára egalizált (13:13), de a szünetben 16:15-ös hazai vezetésnek örülhetett a szépszámú hazai közönség.

Fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a vendégegyüttes és hosszabb kispadjának köszönhetően öt perc alatt már fordított: 18:19. Az addig csak az oldalvonal mellől szurkoló Lékai és Mikler is pályára lépett, s ez végleg eldöntötte a találkozó sorsát. Előbb hatgólos előnyre (22:28) tett szert a magyar bajnok, amely a végén "megelégedett" a négygólos sikerrel.

Jegyzőkönyv. SEHA-liga, 8. forduló: RK Radnicki – MKB-MVM Veszprém 24:28 (16:15). Radnicki: Petrovic – Gugleta 4, Bosic 2, Grbovic 1, Pralica 2 (1), M. Prodanovic 2, Rajicevic 4. Csere: Arsic (kapus), Milincic, Spasic 3, Smigic 2, Tomic 2, Meduric, Janicijevic, Ervacanin 2. Edző: Nedeljko Vuckovic. Veszprém: Alilovic – Rodriguez, Zeitz 2, Nilsson 3, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Mikler (kapus), Marguc 9 (1), Ruesga 1, Gulyás 1, Sulic 3, Ilic 1, Iváncsik G. 3, Lékai 2, Kancel. Edző: Carlos Ortega.