Tízgólos meccsen győzött a válogatott Ciprus ellen

A 2016-os szerbiai Európa-bajnokság selejtezőire készülő magyar futsalválogatott 6:4-re legyőzte Szombathelyen Ciprust.

A szombathelyi Savaria Arénában rendezett felkészülési mérkőzésen a három veszprémivel (Tatai, Vas és Boromisza Gábor) felálló magyarok ellen a ciprusiak kezdtek jobban. Konsztantinosz Kulumbrisz közeli lövését nagy bravúrral hárította Tóth Gyula. Röviddel ezután a 4. percben egy kavarodás után Dróth Zoltánhoz került a labda, aki a kapus mellett jobbal, laposan a jobb alsó sarokba gurított, 1:0. A 7. percben ismét Dróth próbálkozott, ezúttal a kapufa megmentette a vendégeket.

A rendszeres elmozgásokkal láthatóan sikerült megzavarni az ellenfelet, több ígéretes helyzetet is kidolgozott a magyar csapat. A 14. percben kétgólossá vált a magyar előny, egy kipattanó lövés után Rábl János eszmélt a leghamarabb, és öt méterről a kapus mellett jobbal a hálóba gurította a játékszert, 2:0. A félidő vége előtt Hrisztosz Sztilianu révén szépítettek a ciprusiak (2–1), így egygólos előnnyel várhatta az együttes a folytatást.

A második játékrész nem indult jól a mieink számára. A 22. percben egyenlítettek a vendégek, egy oldalberúgást követően Georgiosz Tumazisz lőtt tíz méterről nagy erővel a kapuba, 2:2. Szerencsére a magyar csapatnak hamar sikerült visszavennie az irányítást. A 26. percben ismét náluk volt az előny, Rábl beadására Dávid Richárd érkezett jól, és tíz méterről, jobb oldalról a hosszú sarokba lőtt, 3:2.

A mérkőzés ezután ismét kiegyenlítetté vált, és Ciprus szerzett gólt, egy kavarodást követően Tumazisz egyenlített, 3:3. Az ellenfel sem állt meg, és Kulumbrisz révén a vezetést is megszerezte, 3:4.

Dróth Zoltán ekkor bebizonyította, hogy nehéz helyzetben is számíthat rá a csapat: nyolc méterről fontos gólt szerzett, amivel ismét döntetlen volt az állás, 4:4. A 34. percben Lódi Tamás vezette előre a labdát és jó ütemben passzolt a jobbján futó Harnisch Ákos elé, aki újra vezetéshez juttatta a mieinket, 5:4. Másodpercekkel ezt követően ismét gólnak örülhetett a magyar közönség, Dróth tizenhárom méterről jobbal, laposan, nagy erővel a vendég kapuba lőtt, 6:4. Az utolsó percekben a mezőnyben öt a négyben támadott ellenfelünk, de több gólt az NSO tudósítása szerint már nem szereztek a csapatok.

Jegyzőkönyv. Felkészülési futsal-mérkőzés: Magyarország - Ciprus 6:4 (2:1). Szombathely. Magyarország: Tóth – Tatai, Lódi, Harnisch, Dróth. Cserék: Mezei, Vas, Boromisza Gábor, Lovas, Rábl, Gál, Dávid. Gólszerzőink: Dróth (4., 30., 34.), Rábl (14.), Dávid (26.), Harnisch (34.).

A sikeres felkészülés érdekében a hétfői mérkőzés után kedden is találkoznak a felek, ekkor Pápán játszanak majd a csapatok, szintén 18 órakor.